PÜF NOKTASI

KEDİLERİN DİLİNİ ÇÖZMEK İSTERMİSİNİZ?

Bazıları kedilerin “nankör” olduğunu iddia etse de aslında bu yanlış bir düşünce. Kedilerin “nankör” olduğunu düşünmenizin nedeni aslında onları köpeklerle karşılaştırmanız. Doğaları gereği kediler ve köpekler farklı karakterlere sahiptirler. Kedinizin sizi sevmediğini düşünmeden önce hareketlerine dikkat etmeniz gerekiyor.

1 – Isırıyorsa

Kulağa tuhaf gelse de veterinerlerin aktardığına göre kedinizin parmağınızı ısırması aslında sizi sevdiğinin göstergesiymiş. Kediler sevgilerini böyle tuhaf bir şekilde göstererek sizden onları anlamanızı bekliyorlarmış.

2 – Gölgeniz gibi takip ediyorsa

Kediniz her gittiğiniz yere kadar sizi takip ediyorsa ve ayağınızdan ayrılmıyorsa bu da sizi sevdiğinin kanıtı. Kediler böyle yaparak her zaman yanınızda olacaklarını göstermeye çalışıyorlarmış.

3 – Mırlıyorsa

Kediler mutlu olduklarında ve rahatladıklarında mırlarlar. Onu sevdiğinizde mırlıyorsa bilin ki yanınızda çok mutludur.

4 – Yoğurma hareketi yapıyorsa

Kediler, tıpkı halılara tırnaklarını geçirdikleri anki ve hamur yoğururken yaptığımız o hareket gibi hareketleri sizin üstünüzdeyken yapıyorsa bu da sizi sevdiğinin kanıtı.

5 – Kedi öpücüğü olarak da bilinen göz kapağı hareketleri

Kedilerin yavaşça gözlerini kapatmaları size güvendiklerinin ve sizi sevdiklerinin bir kanıtıdır. Bu hareketi, pür dikkat size bakıp yavaşça göz kapaklarını indirerek yapar. Kedi uzmanları, kedinizin yaptığı hareketi tekrarlamanızı öneriyor.

6 – Size hediyeler getiriyorsa

Kediniz mutlaka ağzında bir nesneyle yanınıza gelmiştir. Özellikle ağzında bir avla yanınıza geliyorsa size olan minnettarlığını göstermeye çalışıyordur. Kediniz bahçeye avını bırakıyorsa bir anne veya öğretmen edasıyla hareket ediyor demektir. Aslında size kendisini kanıtlamaya çalışıyordur.

7 – Kuyruğa dikkat

Kedilerin kuyrukları farklı anlamlara gelebiliyor. Hafif kıvrık ve havadaysa “Güvendeyim” demek istiyordur. Kuyruğu tamamen dikse “Yanına geliyorum” demektir. Kuyruğunu ayağınıza sarıyorsa yanınızda güvende hissettiğini belli etmeye çalışıyordur.

8 – Karnını gösteriyorsa

Kediler karınları konusunda oldukça hassastır. Buna rağmen karnını size gösteriyorsa size güveniyordur. Kedilerin karın bölgelerinde hayati organları yer aldığından hayatta kalma iç güdüsüyle karınlarına dokundurtmazlar. Size karnını açıyorsa ne kadar sevildiğinizi siz hesap edin.

9 – Kafasını sürtüyorsa

Kediniz birden bire yanınıza gelip kafasını kafanıza veya boynunuza sürtüyordur. Bunu yapmalarının nedeni hem sizi sevmeleri hem de kokularını üstünüzde bırakmak istemeleri. Böylece sahiplerini işaretliyorlar. Sizin kediniz de böyle hareketler yapıyor mu? Bu bilgileri kedi sahibi arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu