PÜF NOKTASI

Kızartma, Balık gibi eve sinen ağır kokulardan, Bu yöntemlerle rahatlıkla kurtulabileceksiniz.

Evde kızartma yada balık yaptıktan sonra ortaya çıkan ağır koku hepimizi rahatsız ediyor. Ne kadar evi havalandırsak ta bazen iki gün o kokudan kurtulamayabiliyoruz. Bu yöntemlerle eve sinen ağır kokulardan rahatlıkla kurtulabileceksiniz.

KIZARTMA, BALIK GİBİ KOKULARI LİMON KABUKLARINI YAKARAK GİDERİN

Mutfakta yapılan yemeğin ardından eve sinen ağır kokudan kurtulmak istiyorsanız limon kabuklarını yakma yöntemini deneyebilirsiniz. Kızartma kokusu, balık kokusu gibi kokuları yok etmekte çözüm yaratan limon kabuklarını ocakta yakın. Kısık ateşte yanan limon kabukları ortama hoş bir koku yayacaktır. Kızartma veya balık gibi kokuların yerine ferah bir limon kokusu yerini alacaktır.

SİRKE VE LİMONLU SU İLE EVE SİNMİŞ KOKULARDAN KURTULUN

Etkili yöntemlerden biri de sirke ve limonlu su kaynatmak. Yemekten sonra sinmiş olan kokuyu yok etmekiçin bir cezveye 1 bardak su, bir miktar elma sirkesi ve bir adet limonu sıkarak kısık ateşte kaynatın. Bu yöntem ile eve sinmiş kokular tamamen yok olacaktır.

ÇAYI TAVADA KAVURUN

Siyah çayı teflon bir tavada kavurun. Çay kavrulma esnasında ortaya çıkardığı koku evdeki o ağır kokunun gitmesini sağlayacaktır. Çıkan dumanın 5-10 dakika ortama yayılmasını sağladıktan sonra ocağı kapatın. Kavrulan çayı bir süre ocakta bekletin ki koku yayılmaya devam etsin.

MUTFAKTA MUM YAKIN:

Yemek kokularını gidermek için en etkili yöntemlerden biri de mutfakta mum yakmaktır. Yemeğinizi pişirdikten sonra yanan mumu mutfağınıza koyun ve 15-20 dakika kadar bekleyin.

DEFNE YAPRAĞI İLE ÇÖZÜM:

Su dolu bir cezveye 4- 5 tane defne yaprağı ekleyin. Kısık ateşte kaynatın. Ocağı kapattıktan sonra kaynayan suyu dökmeyin, bir kenarda bekletin ve o güzel koku etrafa yayılmaya devam etsin. Hoş ve ferah kokusu olan defne yaprakları sinmiş yemek kokularının yerini alacaktır.

0 0 oylar
Oylama

Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu