PÜF NOKTASI

KOLESTEROLÜ ATARDAMARLARDAN TEMİZLEYEN 10 BESİN

İstatistikler endişe verici. Kalp krizi, kalp krizi ve kardiyovasküler hastalıkların sayısı, durumlarındaki diyet ve yaşam tarzının sağlığın iyileştirilmesini güçlü bir şekilde etkilediğine dair artan farkındalığa rağmen sürekli artmaktadır.

1. Somon yiyin.

Çok miktarda sağlıklı yağ asidi sağlayacaktır. İyi bir kaynaktan satın alın. Enflamasyonu azaltmaya ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olacaktır. Somonun yanı sıra ringa balığı, uskumru ve ton balığı yiyin.

2. Kuruyemiş yiyin.

Doymamış yağlar ve omega-3 yağ asitleri hafızanızı geliştirecek ve eklemlerinizi sağlıklı tutacaktır. En iyileri ceviz ve bademdir.

3. Kahve için.

Kalp krizi riskini% 20’ye varan oranda azaltacaksınız, ancak ölçülü olarak günde bir adet sade kahve yeterlidir!

4. Zerdeçalın tadını çıkarın.

Aşırı yağ depolamasını engeller. Yemeklerinize ve çaya ekleyin.

5. Peynir ye.

Düzenli olarak yenirse, yüksek tansiyon ve kolesterol seviyenizi düşürür ve genel sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olur. Kaliteli peynir olduğundan emin olun.

6. Yeşil çay için!

Yeşil çay, metabolizmanızı hızlandıracak güçlü bir antioksidan olan kateşinlerle doludur! Sizi aynı zamanda harekete geçmeniz ve sakinleştirmeniz için teşvik edecektir. Miktarı aşırıya kaçmayın. Günde 1-2 fincandan fazla içmeyin.

7. Kızılcık yiyin.

Potasyum açısından zengindir. Kan kolesterolünü ve kalp krizi riskini% 40 azaltır!

8. Nar Taneleri

Narın içinde kan dolaşımını iyileştirecek birçok fitokimyasal bulacaksınız. Meyvenin kendisini sevmiyorsanız salatalara, smoothie’lere ve meyve sularına ekleyin.

9. Tarçın yiyin.

Arterlerin tıkanmasını engeller. Günde bir çay kaşığı mükemmel günlük dozdur. Müsli ve diğer yemeklere ekleyebilirsiniz!

10. Brokoli yiyin!

Zengin bir K vitamini kaynağı oldukları için kan basıncını düşürürler. Çiğ veya pişmiş olarak yenebilirler. Atıştırmalık olarak veya ana yemeğinizin veya salatalarınızın üzerinde yiyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu