PÜF NOKTASI

KÖTÜ LAVABO KOKUSUNU ORTADAN KALDIRIN

Evinizde Mutfaktaki güzel zamanınızı kötüye çevirebilecek herhangi bir şey varsa, o ada lavabo giderinden gelen kötü bir kokudur. Özellikle giden suyun geri dönmesi durumunda daha da iğrençtir çünkü tamir etmesi çok kolay değildir. İşte kötü gider kokusundan kurtulmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Mutfak giderinden gelen kötü kokular genellikle gıda kalıntılarından kaynaklanır. Yemeklerinizi yıkadığınızda, artıklar borularda sıkışır ve zamanla o korkunç kokuları üretirler. Bakteriler ve mantarlar da bu hoş olmayan kokulara neden olur ve bunlar giderin içinde çoğalırlar. Bu sorunla ilgilenmenin en kolay yolu ticari temizlik ürünleri kullanmaktır. Bununla birlikte, iki temel dezavantajları vardır: Birincisi, borularınızı temizlerler, fakat sürekli olarak kullanılırsa, evinizdeki sıhhi tesisatına zarar verebilirler. Buna ek olarak, belirli insanların hassas olabileceği gazlar ve kokular da yayabilirler. Bu durum, özellikle alerjisi veya astımı olan kişileri etkiler.

Kötü drenaj kokusundan kurtulmak için 4 yol

1. Sirke ve karbonat ile su

Bu yöntem için ihtiyacınız olan her şey yarım litre ılık su, biraz sirke ve sodyum bikarbonat.

İzlemeniz gereken adımlar şunlardır:
  • Suyu 200 mililitre sirke ile birlikte bir kaba ekleyin.
  • 100 gram sodyum bikarbonat ekleyin.
  • Gerçekleşen kimyasal bir reaksiyon görürsünüz.
  • Hemen karışımı lavaboya boşaltın.
  • Yarım saat geçtikten sonra, bir litre kaynar su ekleyin.
  • Gördüğünüz gibi bu, mutfak giderinden gelen kötü kokulardan kurtulmanın ekonomik ve basit bir yoludur. Bunu kokmuş banyo lavaboları ve tuvaletler için de kullanabilirsiniz.

2. Buz, tuz ve limon

Hayır, gider ile uğraşırken kendimize içki hazırlamıyoruz. Aşağıdaki tarifi tamamen başka bir şey içindir. Giderinize yapışan yiyecek kalıntılarını gidermek için buz ve tuzu kullanın. Nasıl mı? Çok kolay: bazı buz küplerini ve tuzu gidere dökün. Gider altındaki kesiciyi çalıştırın. Gerektiği kadar tekrarlayın ve son olarak tahliyeye bir narenciye kokusu vermek için limon kabuğu ekleyin.

3. Su ve maya ile kötü kokuları giderin

Bu kombinasyon genellikle çok iyi sonuçlara sahiptir. Tek ihtiyacın olan su ve ekmek mayası.Bir bardak su kaynatın. Bir paket maya ekleyin ve çözülmesini bekleyin.Bu karışımı mutfak giderinize dökün ve tüm gece boyunca bırakın. Bu basit ve ucuz hile banyolarda ve diğer giderlerde de kullanılabilir.

4. Sodyum bikarbonat ve beyaz sirke

Bu, ilk seçeneğe benzese de süreç biraz farklıdır. Lavabo gider kuru iken, bir bardak sodyum bikarbonatı boşaltın. Paketin yeni olduğundan emin olun.

Hemen ardından sirkeyi dökün ve köpüklenmesini izleyin. 15 dakika sonra, gidere biraz musluk suyu verin. Bu basit adımlar, mutfak giderinizdeki kötü kokuları ortadan kaldıracaktır. Son olarak, mutfak giderinde kötü kokuların oluşmasını önlemek için belirli adımları atmanız iyi bir fikirdir. En temel ve gerekli tavsiyeler, herhangi bir yiyecek kalıntısını lavaboya dökmekten kaçınmaktır.

Ayrıca, bulaşık yıkamak için kullanılan belirli sabunların yiyeceklerin borulara yapışmasına neden olabileceğini öğrenince şaşıracaksınız. Bu adımların bazısını düzenli olarak takip ederek bunun olmasını önlemek en iyisidir. Arada bir sodyum bikarbonatı giderden dökmek yardımcı olacaktır.

Gördüğünüz gibi, iyi kokulu bir mutfağa sahip olmak imkansız değildir. Bundan sonra, artık kokmuş borulara sahip olmak için bir bahane yok. Bu basit çözümlerle bu kötü kokuları gidermek için birkaç dakikanızı ayırın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu