FIKRA

KURNAZ ŞÖFÖR VE TRAFİK POLİSİ

Trafik kurallarını alt üst ederek ilerleyen bir aracı polis durdurmuş. Beyefendi şehir içi hız limitinin tam 2 katı hızla gidiyordunuz. Lütfen ehliyetinizi verir misiniz size ceza yazmak zorundayım.

“Maalesef ehliyetim yok memur bey” diye cevaplamış adam.

Nasıl yani ehliyetsiz araç kullanıyorsunuz, hem de aşırı hız yapıyorsunuz öyle mi? Peki o zaman aracınızın ruhsatını görebilir miyim?

Araç benim değil ki, çaldım ben bu arabayı. Ama bir saniye bekleyin. Silahımı torpidoya saklarken orada ruhsatı görmüştüm sanırım. Polis tedirgin bir şekilde tekrar sormuş:

– Ne yani, bir de torpidoya silah mı sakladınız?

Evet aracın sahibi olan sarışın bayanı öldürüp bagaja koyduktan sonra silahı da torpidoya sakladım. Trafik polisi bütün bunları duyunca hemen amirini arayıp durumu anlatmış. Polis amiri ve kalabalık bir ekip olay yerine gelip aracın etrafını sarmış. Polis amiri adamdan bir kez daha usul gereği ehliyetini istemiş. Adam oldukça sakin bir şekilde ehliyeti çıkartıp vermiş. Amir bakmış ehliyet gerçek, adama ait ve sicilinde her hangi bir vukuat yok. Aracın ruhsatına bakmış adama ait. Torpidoyu açmasını istemiş. Bakmış ki silah falan yok.

Polis amiri :

  • Peki beyefendi son olarak aracınızın bagajını açar mısınız. Polis arkadaşımız orada bir ceset sakladığınızı iddia ediyor.
  • Bunu duyan şoför oldukça şaşırmış bir ifade ile şöyle demiş :
  • Yok artık amirim, ne cesedi. O şimdi size “Bu adam aşırı hızlı gidiyordu” da demiştir. 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu