FIKRA

Kuşum

Dünyaca ünlü, zengin, yakışıklı bir işadamı, İstanbul’un tanınan bir restoranında 10 kişilik rezervasyon yaptırıp masada kuş sütünün bile eksik olmamasını ister. Restoran akşam gelecek konuğu için tam teşekküllü bir masa hazırlar. Beklenen konuk gelir fakat sadece kendisi ve omuzunda bir kuş ile.

Adam yavaş yavaş tabağındaki eti yer ve şarabından bir yudum çektikten sonra parmağını şıklatır, omzundaki kuş 5 dakika içerisinde masada ne var ne yok yer bitirir ve tekrar adamın omuzuna konar. Restorandakilerin şaşkın bakışları arasında adam garsonu çağırır ve masayı tekrar aynı şekilde donatmasını ister.

Masa tekrar donatılır ve adam yavaş yavaş etini yer şarabından bir yudum alır ve parmağını şıklatır. Kuş uçarak 5 dakika içinde tekrar masada ne var ne yok süpürür ve adamın omuzuna geri döner.

Restorandakiler iyice şaşırmışken adam garsonu tekrar çağırarak masayı aynı şekilde tekrar donatmasını ister. Artık dayanamayan garson sorar; “Beyefendi afedersiniz ama bu nasıl oluyor bir açıklama yaparmısınız?”

Adam gayet sakin yanıtlar; “Günün birinde ihtiyar bir adama yardım ettim, meğer adam cinmiş ve benden üç dilek istememi söyledi. O zamanlar fakir olduğum için ilk dileğim çok para sahibi olmaktı, o günden beri kürekle para harcarım bitmez. Ikinci dileğim çevremde çok kadın olsundu, hiç eksik olmadılar. Son dileğim ise “Biraz büyükçe ve doyumsuz bir kuşum” olsundu, yanlış anladı P****venk!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu