PÜF NOKTASI

MEVSİMSEL ALERJİLER İÇİN 6 DOĞAL ÇÖZÜM

Alerjisi olanlar alerji mevsiminin başlamasından korkuyorlar. Belki de tipik alerji ilaçlarının pek işe yaramadığı pek çok hasta gibisiniz. Seçeneklerinizin tükendiğini düşünenleriniz için, vücudunuzu alerji semptomlarını önlemek ve zaten acı çekiyorsanız tedavi etmek için önceden hazırlamanıza yardımcı olabilecek güçlü doğal alternatifler var.

Alerjik olmayan bir diyetle başlayın :

Alerjenler dışsal olmasına rağmen, alerjinin nedeni aslında vücudumuzun bunlara verdiği yanıttır – alerjik bir reaksiyondur. Vücudunuz zaten gıda alerjisi tetikleyicileriyle doluysa, bağışıklık sisteminiz dış alerjenlere tepki vermek için aşırı kablolu olacaktır. En yaygın alerjenler olan buğday, süt ürünleri ve fazla şekeri ortadan kaldırın.

Bir kaşık bal deneyin:

Bölgenizde yaşayan arıların ürettiği yerel balları seçin. Teori, bal tüketmenin, alerji uzmanlarının duyarlılığı azaltmak için küçük dozlarda alerjen vermesi gibi, immünoterapiye çok benzer olabileceğidir. Arılar çiçeklerden nektar toplarken, istemeden bala giren polen tanelerini toplarlar ve homeopatik immünoterapi oluştururlar. Balın önleyici olarak kullanılması, alerji mevsiminden birkaç hafta veya ay önce günlük bir dozla en iyi sonucu verir.

C vitamini alın:

C vitamini güçlü bir antioksidandır ve aynı zamanda bir mast hücre “stabilizatörüdür”. Mast hücreleri, bir alerjene maruz kaldığında histamin salgılayan mukoza zarlarını kaplayan küçük hücrelerdir. Kan dolaşımındaki histamin, göz tahrişi, hapşırma ve burun akıntısı gibi semptomların nedenidir. C vitamini mast hücrelerini daha az reaktif hale getirir, böylece alerji semptomlarını azaltır ve kersetin, C vitamininin etkilerini artıran güçlü bir flavonoiddir. Alerjilerin ilk belirtilerinde 1500mg C vitamini ile 500mg kersetin alın ve gerektiğinde her dört ila altı saatte bir tekrarlayın. . Bu kurnaz kombinasyon, 20 ila 30 dakika içinde bir hapşırma krizini durdurabilir.

Isırgan otu yaprağı çayı için:

Bu çok yıllık bitki ile temasa geçtiyseniz, muhtemelen iğneyi hatırlıyorsunuzdur. Ancak içecek formunda güvenli ve sağlıklıdır. Tıbbi yağların tüm faydalarını elde etmek için çayı 10 ila 15 dakika demleyin.

Uçucu yağlarla buharı soluyun:

Suyu bir tencerede kaynatın ve ardından ısıyı kapatın. 4 damla okaliptüs yağı, 1 ila 2 damla çay ağacı yağı ve 3 damla biberiye esansiyel yağı ekleyin. Başınızın üzerine büyük bir havlu örtün ve 5 ila 10 dakika boyunca derin nefes alın.

Akupunktura bir şans verin:

Akupunktur etkili olabilir ve akupunkturun aşırı aktif bir bağışıklık sistemini yumuşatabileceği düşünülmektedir. Lokal olarak uygulandığında, alerjilerden kaynaklanan rahatsızlıkların çoğunun nedeni olan burun ve sinüs iltihabını azaltmaya yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu