PÜF NOKTASI

MİDE KÜÇÜLTME DİYETİ NASIL YAPILIR?

Son yıllarda artık iyice popülerlik kazanan mide küçültme ameliyatları. Başta ünlüler olmak üzere birçok kişinin merak ettiği bu ameliyatın riskli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Uzmanlar tarafından asla önerilmeyen mide küçültme ameliyatı yerine ameliyat olmadan doğal yollarla da midenizi küçültebileceğinizi biliyor muydunuz?

MİDE YEDİKÇE GENİŞLEYEN BİR ORGANDIR

Kişilerin zaman içerisinde kilo almasının en önemli nedenlerinden biri de midesinin genişlemesidir. Mide yedikçe büyüyen bir organdır. Ne kadar çok yenilirse o kadar zor doyulur. Ameliyat olmadan da mideyi küçültmenin bazı yolları bulunuyor.

AZ AMA SIK KALORİ DEĞERİSİ DÜŞÜK BESİNLER YİYİN!

Yemek yerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri midenizi az ama sık kalori değeri düşük besinlerle doldurmak olacaktır. Bu davranış sayesinde bir süre sonra midenizin yavaş yavaş küçüldüğünü fark edeceksiniz.

BESLENME ALIŞKANLIĞINIZI DÜZENE SOKUN

Genellikle kişiler psikolojik olarak sıkıntılı oldukları dönemde daha fazla yemek yemeye başlamaktadır. Bu durumlarda öncelikli olarak ilk yapmanız gereken şey, beslenme alışkanlığınızı bir düzene sokmak olacaktır.

ÖĞÜNLERE ÖNEM VERİN

En çok Önemsenmesi gereken hususlardan biri de ana öğün öncesinde ara öğün tüketimine önem vermek olacaktır. Bunun yanı sıra bolca yeşilliklere ve yağsız yiyeceklere önem vermelisiniz.

MİDE KÜÇÜLTME DİYETİ NASIL YAPILIR?

Mide küçültme diyeti olarak anılsa da bu diyetin uyulması gereken belirli bir programı yoktur. Tabi birde önemli birkaç husus bulunuyor. Bunlardan birincisi ve neredeyse en önemlisi beslenme alışkanlıklarınızı düzene sokmaktır. Bir diğeri ise yemekleri normal tabakta değil de küçük porsiyonlarda tüketmek olacaktır. Lokmaları azar azar alıp çok çiğnemekte yine önem taşıyan noktalardan biridir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu