PÜF NOKTASI

MUZLA, BU RAHATSIZLIKLARDAN KURTUL

Muz, diyetinizde özel bir yeri hak eden meyvelerdir. Aşağıdaki yazıda neden bu kadar önemli olduklarını göreceksiniz. Muz, sukroz, fruktoz, glikoz ve lif dahil olmak üzere birçok besin açısından zengindir. Sonuç olarak muz, güçlü bir doğal enerji arttırıcı görevi görür. Ek olarak, muzun çeşitli hastalıklarla yardımcı olacak birçok başka sağlık yararı vardır.

Enerji Artışı

Araştırmaya göre, iki muz 90 dakikalık yoğun egzersiz için size yeterli enerji sağlayabilir. İçerdikleri vitamin ve mineraller dayanıklılığınızı artırmaya yardımcı olur ve potasyum kas kramplarının ortaya çıkmasını engeller. Bu nedenle muz, birçok büyük sporcu arasında favori bir meyvedir.

Depresyon

Depresyondan muzdarip birçok kişi, muz yedikten sonra önemli ölçüde iyileşme yaşamıştır. Muz, triptofan açısından zengindir ve rahatlamanıza, ruh halinizi artırmanıza ve depresyonun üstesinden gelmenize yardımcı olan bir nörotransmiter olan serotonine dönüştürülür.

Üzgünsek – haydi muz yiyelim !

Kötü Ruh Hali Muz, kan şekeri seviyelerini düzenleme ve ruh halinizi iyileştirme yeteneğine sahip zengin bir B6 Vitamini kaynağıdır.

Anemi

Düzenli muz tüketimi, yüksek demir seviyeleri nedeniyle kansızlığa karşı yardımcı olacaktır. Demir, kırmızı kan hücrelerinin üretimini uyarır ve bu nedenle kandaki hemoglobin düzeyini artırır. Kan Basıncı Muz, potasyum açısından yüksek ve sodyum açısından düşüktür, bu sağlıklı tansiyon için harika bir kombinasyondur. Kan basıncını düşürür, felç veya kalp krizinden korur.

Mide ülseri

Muz, ülser veya diğer mide sorunları olan kişiler için önerilir. Mideyi tahriş etmez ve asitlere karşı koruma sağlar. Ayrıca muz, dışarısı çok sıcak olduğunda veya yüksek ateşiniz olduğunda yemek yedikten sonra vücut ısınız düşer.

Mide ekşimesi

Muz, mide ekşimesine yardımcı olabilecek doğal antiasit özelliklere sahiptir. Sadece bir muza ihtiyacınız var ve hemen rahatlayacaksınız. Muz, doğanın gerçek bir mucizesidir, günde en az bir muz denemeye gerçekten değer ve aynı anda 2 tane almak en iyisidir! Sağlık için muz yiyin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu