HABER

ÖLÜMDEN KORKUYOR YALNIZ UYUYAMIYOR ÇÜNKÜ

Çocuğun hastalığı ve ıstırabı karşısında çaresizlik, bir ebeveynin yaşadığı en kötü deneyimdir. Teksaslı bir Anne olan Jessica Medinger, 2012’den beri her gün, lösemiden muzdarip oğlunun hayatı için mücadele ediyor. Bu zor ve acı veren bir konu ama kanserli çocukların aileleri bununla sürekli boğuşuyor. Drake isimli çocuk zaten birkaç ameliyat, çok sayıda kan nakli ve kemoterapi seansı geçirdi. Tüm hayatı boyunca ortalama bir yetişkinden daha fazla acı çekti. Nisan 2016’da umudunu yeniden kazandı, hatta tutkusu olan futbol oynamaya geri döndü.

Ancak sevinç sadece 6 ay sürdü.

Sonra kendisine testis kanseri teşhisi kondu ve her şey yeniden başladı … Jessica oğlunun bir fotoğrafını çekti ve bir eleştiri dalgasına tutulacağını bilerek yayınladı. Ve aynen şunları yazdı: “Kanserle mücadele eden ve kemoterapi gören herkes için, bu hastalıkla mücadele eden herkes için bu fotoğrafları yayınlıyorum. Çok gerçek ve zor bir şey söyleyeceğim. ”

“Bu resmi bu sabah çektim ve siz şöyle şeyler yazmaya başlamadan önce,“ Oğlunuzun resmini bu şekilde nasıl koyarsınız? Bu uygunsuz! ”, İki şeyi bilmeniz gerekir:

Hayat bazılarının düşündüğü gibi her zaman güzel değildir. Hayat acı verecek kadar gerçektir ve hastalık insanları mahveder. Drake’e bu sabah tuvalete gitmesine yardım ettim. Evet, fizyolojik ihtiyaçlarını kontrol edemediği için bebek bezi giyiyor. Elinde kalan tek şey deri ve kemiklerdi. Ona akşam yemeğinde Bir fasulye yemesi ya da bütün gün bir bardak su içmesi için yalvarmalıyım. Oğlum benimle aynı yatakta yatmak istediğinde ne hissettiğimi biliyor musun, çünkü yalnız kaldığında bir şey olacağından korkuyor ve “ne zaman bir şey” söylese ö’leceğini kastediyor. Gecenin bir yarısı babasıyla cennette buluşup onunla oynayabilecek miyim diye soran 10 yaşındaki bir çocukla konuştuğunuzu hayal edin.

Bazen o kadar zayıf ki yataktan kalkacak gücü yok. Genelde tekerlekli sandalye kullanırım. Bir konuşma sırasında uyuyakalıyor – hastalık onu çok yoruyor. Bazen bir kaşık yoğurtla içine attığım ilaçlar dışında midesi boş olmasına rağmen kusuyor. Bana gittikçe daha sık şunu söylüyor: ANNE, BEN BUNDAN KURTULAMAYACAĞIM. Kimsenin ona dokunmasını istemiyor çünkü çok fazla acı çekiyor. Neredeyse her gün morfin için yalvarıyor. Bana 11. yaş gününü göremeyeceğini ve korktuğunu söylüyor. Sonra ona gücü tükendiğinde onun için savaşacağımı söylüyorum. Sadece ikimiz varız. ”

Doktorun gelmesini beklerken bitkinlik böyle görünüyor” diye açıklıyor. Drak’e hamile olduğumu öğrendiğimden beri benim dünyam oldu. Bu benim en büyük sevincim, aşkım, gülümsemem, aynı zamanda gözyaşlarım ve acım. O benim tüm hayatım. ” Jessica bize hayatın mükemmel olmadığını, insanların hastalıklarla mücadele ettiğini ve onlarla tamamen yalnız olduklarını hatırlatıyor. Hastalığın arkasında muazzam bir yorgunluk, acı, aynı zamanda irade ve sebat olduğunu bilmeliyiz.

Şu an itibariyle Drake, diğer sorunların yanı sıra dehidrasyon nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Stinky Joe’nun 1 Numaralı Pit Ekibi adlı Facebook sayfasına göre , yiyecek ve içecekleri tok tutamadığı için sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmak için IV’lere bağlı. Zamanının çoğunu tekerlekli sandalyede geçirdiği için fizik tedavisine de başlandı.

Son iki yılda Drake’in başarılı olmasına yardımcı olmak için 10 binlerce dolar harcama yaptık. Onun için yakıt ve araçların bakımından, randevulara gidip gelmesinden, okula yetişmesine yardımcı olacak özel özel derslere kadar. Tüm bunlar Drake’in fiziksel, zihinsel ve duygusal açıdan olabileceği en iyi duruma gelmesine yardım etme düşüncesiyle harcandı. Drake’in aldığı tüm desteklere, iyi dileklere ve dualara en büyük teşekkürlerimi sunuyorum.

SON DURUMU

Drake’in durumu iyi, hâlâ devam eden bazı sağlık sorunları var ama bunlar idare edilebilir. Büyük bir şey olmadığı sürece muhtemelen bağış toplama etkinliğini bir daha güncellemeyeceğim. Herkese bağışlarından, dualarından, desteklerinden ve güzel sözlerinden dolayı teşekkür ederiz. Drake’in yolculuğunu takip etmeye devam etmek isterseniz, güncellemeler Bu siteden devam edecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu