PÜF NOKTASI

BU TOHUMLARIN ÖYLE GÜÇLÜ ÖZELLİKLERİ VARKİ

Bildiğimiz en popüler meyvelerden biri olan elmalardan bahsediyoruz . Dünyadaki besleyicilik açısından en değerli meyvelerden biridir. Geçmişte çok fazla elma yerdik, ancak şimdi tüketimi her yıl önemli ölçüde düşüyor.

Elma tohumları

Ama en değerlisi elmanın hiçbirimizin genellikle yemediği kısımlarıdır. Elma Tohumları, sağlığımızın paha biçilmez bir kaynağı olan amigdalin ve iyot içerir.

Neden tohum yemiyoruz?

Hafif acı olan tadı, bizi amigdalin sayesinde tohum yemekten vazgeçirir… Ek olarak, tohumların zehirli olduğu efsanesi yerleşmiştir. Bu doğru değil.

Elma tohumları – Özellikler

Sağlıklı hücreler, hidrosiyanik asit salınımına karşı koruma sağlayan rodanaz enzimini içerir. Öte yandan, kanser hücreleri onu içermez, ancak kanser hücresi salgılarına karşı güçlüdür ve onu yok eder. Yani sağlıklı hücrelere zarar vermez, hasta hücreleri yok eder!

Çok sayıda çalışma, birkaç elma tohumunun vücudun günlük iyot ihtiyacını karşıladığını da göstermiştir . Bu nedenle iyot eksikliğinden kaynaklanan tüm hastalıkların tedavisi mutlaka tohumları yenilerek desteklenmelidir! Birçok çevresel hastalık, vitamin ve mineral eksikliklerinden kaynaklanmaktadır. Mümkün olduğunca çok elma ve tohum yemek vücudunuza olan borcunuzu ödeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu