PÜF NOKTASI

SARARAN DİŞLERİNİZ BEMBEYAZ OLSUN

Evinizde bulunan malzemelerle basitçe hazırlayacağınız karışımla beyaz dişlere sahip olmak mümkün. Sosyal hayatımızı direk etkileyen dişler eğer sorunluysa iletişim kurarken bizleri zorlayabilir. Ancak birazdan bahsedeceğimiz doğal ve basit yöntemlerle dişlerinizi kısa süre içerisinde bembeyaz yapabilirsiniz.

1.LİMON ve KABARTMA TOZU

İlk yöntem limon ve kabartma tozu ile hazırlanıyor. Bir kabın içerisine 1 yemek kaşığı limon suyu ekleyin ve üzerine 1 yemek kaşığı kabartma tozu ilave edin. Bu iki malzemeyi iyice karıştırın. Daha sonra ise hazırladığınız bu karışımı peçete yardımıyla dişlerinize uygulayın. 2 dakika bekledikten sonra iyice durulayın. Hemen farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz. Bir bardak limon suyunun içerisine ekleyeceğiniz bir kaşık kabartma tozuyla ağzınızı gargara yaparsanız da sonuç etkili ve fark edilir olacaktır. Ancak bu karışımı çok sık uygulamanızı Asla tavsiye etmiyoruz. Çünkü kullanılan malzemelerin diş aşındırıcı özellikleri olduğu için dişleriniz beyazlayacağı yerde daha çok aşınabilir. Bu yüzden karışımı ayda en fazla 2-3 kez kullanmalısınız.

Ağız Kokusundan Tamamen Kurtulun

Tıpkı limon gibi hemen her derde deva olabilen karbonat da ağız kokusunu çözme konusunda bize yardımcı oluyor. 1 bardak içme suyunun içine 1 tatlı kaşığı (silme) karbonat ilave edip karıştırmanız ve bu suyla güzelce gargara yapmanız yeterli. Gargara yaptıktan sonra ağzınızın ne kadar ferahladığını görecek, bunu alışkanlık haline getirdiğinizde daha kesin sonuçlar aldığınızı fark edeceksiniz.

2.ELMA SİRKESİ

Elma sirkesi de diş beyazlatma da çokça tercih edilen bir yöntemdir. A-s-idik bir madde olduğu için elma sirkesi diş yüzeyindeki plakaları p*rçalayarak yok etmektedir. Dişlerinizi beyazlatmak içinde elma sirkesi ile gargara yapmanız gerekmektedir. Gargara sonrasında ise elma sirkesini fırçanıza sürün ve dişlerinizin üzerinde köpürtün. 5 dakika kadar bekledikten sonra tekrar fırça ile dişlerinizi temizleyin ve su ile durulayın. Dişlerinizdeki anlık beyazlamayı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

3.AYÇİÇEĞİ TOHUMU VE IHLAMUR ÇİÇEĞİ

Klasik diş macunları yerine kendi diş macununuzu yapabilirsiniz. Hem kendi hazırlayacağınız diş macununun %100 beyazlatma garantisi de var.

Malzemeler

  • 4 yemek kaşığı kadar ıhlamur çiçeği,
  • 4 yemek kaşığı kadar ayçiçeği tohumu
  • 1 litre su.

Bütün bu malzemeleri bir arada karıştırıp 30 dakika kadar kısık ateşte kaynatın. Diş macunu yerine dişlerinizi fırçalamak için bu karışımı kullanın. Hem tadı güzel hem de beyazlatma etkisi daha çok.

4.HİNDİSTANCEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı da dişlerdeki tartar ve plak oluşumunu engellemekte dişleri de beyazlatmaktadır. Bunların yanında hindistan cevizi yağı ağız içerisinde kötü kokuya neden olabilecek bakterileri de yok etmektedir. 2 tatlı kaşığı yağı ağzınıza alıp 10 dakika bekleyin ve daha sonra ise ılık su ile ağzınızı çalkalayın. Bu işlemi de haftada birkaç kez yaparsanız farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz.

5.DOMATES-ÇİLEK

C vitamini bakımından zengin olan domates ve çileği de diş beyazlatmak, tartar ve plak oluşumunu engellemek için kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey dilimlenmiş domates veya çileği dişlerinizin üzerinde 5 dakika bekletip daha sonra ılık su ile çalkalamak. Ancak askorbik asit içeren çileği eğer hassas dişleriniz varsa kullanmamanızı öneriyoruz. Aynı şekilde limon suyunda olduğu gibi çilek ve domatesi de çok sık kullanmak yerine ayda en fazla 2-3 kez kullanmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu