HİKAYELER

SEVDİKLERİNİZE VAKİT AYIRIN

Bir gün ÇOCUĞUM doğdu. O dünyaya geldiğinde yetişmem gereken uçaklar ve ödenmesi gereken faturalarla meşguldüm. Ben UZAKLARDAYKEN yürümeyi öğrendi. Konuşmayı da öyle…! Ve biraz büyüdüğünde “Senin gibi olmak istiyorum baba..!” demeye başladı. “Biraz büyüyünce, ben de senin gibi olacağım.” İş yerine telefon açıp: -Baba, ne zaman geleceksin..? diye sorardı iki de bir. “Ne zaman geleceğimi bilmiyorum oğlum. Ama geldiğimde birlikte çok güzel vakit geçireceğimizden emin olabilirsin.”

Yıllar öylece geçip gitti. Oğlum on yaşına geldi. Ona çok güzel bir top aldım. “Top için teşekkürler baba.” dedi.
“Hadi oynayalım” Bugün olmaz oğlum” dedim, bu hafta sonu tamamlamam gereken işler var, haftaya tamam mı..? dedim.

“Tamam!” dedi. Fakat yüzündeki gülümseme hiç eksilmedi. “Büyüyünce: -Baba, bende senin gibi olmak istiyorum.” dedi.

Yıllar öylece geçip gitti. Oğlum önce ilkokuldan, liseden ve sonra da üniversiteden mezun oldu. Bu durumda başka birçok baba gibi benimde bir şeyler söylemem gerekiyordu. “Seninle gurur duyuyorum oğlum..!” dedim. “Gel şöyle biraz oturalım oğlum, sana diyeceklerim var.” Başını salladı ve gülümseyerek: “Arkadaşlara sözüm var baba.” dedi. “Sen arabanın anahtarlarını verebilir misin bana..? Sonra görüşürüz oldu mu..?”

Yıllar öylece geçip gitti. Emekli oldum. Artık bol bol vaktim vardı. Oğlum ise başka bir şehirde iyi bir iş bulmuştu, orada yaşıyordu. Bir gün ona telefon ettim “Eğer sence de uygunsa, hafta sonu buraya gel de, birlikte hasret giderelim.” dedim. “Sevinirim baba” dedi. “Bir bakayım, müsait bir zaman bulabilirsem gelirim. Ama şu aralar işlerim çok yoğun. Fakat seninle görüşmeyi ben de istiyorum, baba.”
“Peki, ne zaman gelirsin oğlum..?”

“Ne zaman olur, bilmiyorum, baba. Şimdi bir iş görüşmem var. Ona yetişmem gerek. Sonra ararım seni. Geldiğimde birlikte güzel vakit geçireceğimizden emin olabilirsin.” Ve telefonu kapattığımda oğlumun çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini anladım. Çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini… Örnek aldığı BABASINA benzediğini…
Tıpkı, BABASI gibi olduğunu…! SEVDİKLERİNİZE VAKİT AYIRIN, YOKSA VAKİT; SİZİ SEVDİKLERİNİZDEN AYIRIR..!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu