PÜF NOKTASI

SİNÜS ENFEKSİYONLARINDAN HIZLA KURTULUN

Sinüs enfeksiyonu olarak da bilinen sinüzit, birçok insan için ortak bir sorundur ve aslında paranazal dokuların iç yüzeyinin iltihaplanmasıdır. 2 tür sinüzit vardır: akut ve kronik. Akut iltihap tedavisi yaklaşık bir ay sürer ve tıkalı burun, burun akıntısı ve yüz ağrısı gibi grip benzeri semptomlara yol açabilir. Ve kronik iltihaplanma söz konusu olduğunda, 12 haftaya kadar sürebilir ve şu semptomlarla karakterizedir: burun tıkanıklığı, baş ağrısı, öksürük, ateş, ağız kokusu, bozulmuş koku duyusu ve yorgunluk.

Enflamasyon bize sadece çok fazla acıya değil, aynı zamanda çok fazla rahatsızlığa da neden olur. Günlük basit işlerimiz bile bizim için zor ve burun akıntısı normal nefes almamızı engelliyor. Çoğu insan antibiyotik kullanır, ancak bunlar yalnızca geçici bir rahatlama sağlar ve hatta semptomları kötüleştirebilir veya birçok yan etkiye neden olabilir. Bu nedenle, sinüziti başarılı bir şekilde iyileştirmek için doğal yöntemler kullanmaya değer.

Elma sirkesinin pek çok faydası vardır çünkü sağlık açısından birçok faydası vardır. Vitamin, mineral ve antioksidan bakımından zengindir. Enfeksiyonlarla sorunsuz bir şekilde ilgilenir. Sinüzit söz konusu olduğunda sirke, mukusun ayrılmasına ve hava yollarının temizlenmesine yardımcı olur ve antibakteriyel özellikleri sayesinde enfeksiyondan sorumlu bakterileri yok eder. Ek olarak, bağışıklığımızı destekleyecek ve daha fazla enfeksiyonu önleyecektir.

Malzemeler:

– 1/4 su bardağı süzülmemiş elma sirkesi
– 1 yemek kaşığı kırmızı biber
– 1 yemek kaşığı bal
– Tek limon suyu sıkılmış
– 1/2 su bardağı temiz içme suyu

Talimatlar:

Suyu kaynatın ve bir bardağa dökün. Sonra elma sirkesini ilave edip karıştırın. Biraz soğumasını bekleyin, ardından kırmızı biber, limon suyu ve bal ekleyip tekrar karıştırın.

Uygulama:

Bu karışımı günde iki kez – sabahları aç karnına kalktığınızda ve akşam yatmadan önce içmelisiniz. Tüm sinüzit semptomları geçene kadar tüketin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu