PÜF NOKTASI

SIRTINIZIN BU DİK DURUŞU KAZANMASI İÇİN 5 EGZERSİZ

Günümüzde bizi etkileyebilecek birçok ağrı vardır, ancak sırt ağrısı şüphesiz en yaygın olanlardan biridir. Bu, her şeyden önce duruş ve çok fazla oturarak geçirdiğimiz süre (özellikle iş nedenleriyle) dahil olmak üzere sayısız faktöre bağlıdır.

İnsanlar, biyomekanik açıdan günün bütün saatlerini bir sandalyede oturarak geçiremezler ve biz bu “uyumsuzluğun” bedelini tam olarak kalçaların ve kalça kaslarının zayıflaması ve sarkması, kalça kaslarının kısalması ile öderiz.

pelvis ve bunun sonucunda sırt ağrısı.

Bununla birlikte, sırt problemlerinin temel olarak yanlış duruşla ilgili olması durumunda dik duruşu yeniden kazanmanıza yardımcı olabilecek birkaç egzersiz vardır. İlk egzersiz için pelvisinizi şekilde gösterildiği gibi duvara yaslayın ve hafif baskı uygulayın. Ardından, aşağıdan başlayarak ve giderek daha fazla giderek duvara yapışmak için tüm sırtınızı kademeli olarak itin. Bunu yaparken boynunuzun hafifçe gerildiğini hissetmelisiniz.

Planlanan ikinci egzersiz için, kendinizi duvara yakın, duvardan yaklaşık 5 santimetre uzakta olacak şekilde sırtüstü konumlandırın. Gösterildiği gibi dik durun, ardından dirsekleriniz duvara değene kadar dirseklerinizi yavaşça geriye doğru itmeye başlayın. Omuzlarınızı öne doğru itmemeye ve kolunuzun geri kalanıyla veya ön kolla duvara dokunmamaya özen gösterin : sadece dirsekleriniz onlara dokunmalıdır. Başlangıç ​​pozisyonuna dönün ve 20 kez tekrarlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu