PÜF NOKTASI

SİVİLCE İZLERİ İÇİN 7 DOĞAL YÖNTEM

Ergenlik döneminde hemen hemen hepimiz akne ve sivilcelerden şikayet etmişizdir. Hormonlarda meydana gelen değişimlerden kaynaklı bu akne ve sivilceler ergenlik çağlarımız geride kaldıkça azalmaya başlar. Ancak bir çokları için bu illetten kurtulmak o kadar kolay değil. Genetik faktörler ve regl döneminde meydana gelen ani hormonal değişiklikler bir çok kadının hangi yaşta olursa olsun, akne ve sivilce problemleri yaşamasına sebep olmakta. Ayrıca sivilce izleri ve akne izleri çoğu zaman umulmadık biçimde inatçı olabilmekte. “Sivilce izleri nasıl geçer?”

KULLANICI TAVSİYESİ ÜZERİNE EKLEDİĞİMİZ “MADECASSOL KREM”

Doğal kategori dışında ama kullanıcı yorumlarında çok fazla tavsiye edildiği için ekliyoruz. Kullananlar Sivilce ve sivilce izlerini kurutup çok başarılı sonuçlar aldıklarınızı belirttiler. Etkisi konusunda çok fazla kullanıcı iki üç gün içinde sivilcelerin geçtiğini belirtmişler.

Doğal Tedavi Yöntemleri

Akne ve sivilcelerinizin suratlarında bıraktığı izlerden kurtulmak için yüzlerce hatta binlerce liralık ürünler ve tedavi yöntemleri deneyenlerin sayısı bir hayli fazla. Ancak bir çok kadının test edip onayladığı üzere, istenmeyen akne izlerini evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve tamamı ile doğal yöntemlerle de yok edebilirsiniz. Tamamı doğal olan içerikle hazırlandığı için korkmanızı gerektirecek hiç bir şey yok!

1.Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı bilinen en iyi doğal nemlendiricilerden biri. Nemlendirici özelliğinin yanı sıra içerisinde cilt üzerinde iyileştirici etkisi olduğu bilinen bir çok bileşen var. Hindistan cevizi yağı patlamış ve iz bırakmış sivilce ve akneleriniz üzerinde etkili olacaktır. İçi irin dolu ve henüz patlamamış sivilcelerinize sürmeyiniz! Bir çay kaşığının yarısı kadar katı Hindistan cevizi yağını, ellerimiz arasına çok fazla yedirmeden vücut ısınız yardımı ile çözünmesini sağlayın. Ardından daha önce iyice yıkayarak temizlediğimiz suratımıza, akne ve sivilceleriniz olduğu kısma parmak uçlarınızla sürün. En az 4-5 saat yüzünüzü yıkamayın.

2.Patates Suyu

Sivilce izleri nasıl geçer? diye düşünenlerin en kolay ulaşabileceği ve istisnasız hepimizin evinde rahatça bulabileceği patates içerisinde cildin kendini yenilemesi için gerekli olan bir çok mineral ve vitamini aynı anda barındırıyor. İyice yıkadığınız patatesten ince bir dilin yapın. Bu dilimin bol sulu olması daha faydalı olacaktır. Ardından bu dilimi akne yada sivilce izinin bulunduğu kısma yerleştirip en az 30 dakika bekletin. Sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkayın. En az 1 hafta, günde iki kere bunu tekrarlayın.

3.Bal

Balın cilt üzerinde inanılmaz etkileri olduğu bir çokları tarafından zaten bilinen bir gerçek. Basitçe tarif etmek gerekirse, isteğinize bağlı olarak ufak bir miktar balı parmak uçlarınız yardımı ile yüzünüze, akne ve sivilce izlerinin olduğu kısma masaj yaparak yedirin. Balı en az 1 saat yüzünüzde bekletin ve ılık su ile yüzünüzü yıkayın. En az 5 gün bu uygulamayı sürdürün.

4.Elma Sirkesi

Elma sirkesi doğal bir dezenfektan. Antibakteriyel ve antiseptik özellikleri ile doğal bir mucize olan elma sirkesi vücudun Ph dengesini sağlamakta da çok başarılı. Tüm bu olumlu özelliklerinin yanında akne ve sivilceler üzerinde etkili olduğunu söylememiz sizleri şaşırtmayacaktır. Sivilce izleri nasıl geçer diye merak ediyorsanız aşağıdaki tarifi aynen uygulayın. 4’te 3’ü elma sirkesi, 4’te 1’i su olarak küçük çay bardağı içerisinde hazırladığınız karışımı, pamuk yardımı ile akne ve sivilceleriniz üzerine pansuman yaparcasına uygulayın. Ardından 20-30 dakika bekleyin ve yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi günlük olarak her sabah ve her akşam yapın. Kısa sürede sonuçları göreceksiniz.

5.Limon Suyu

Limon suyu asidik içeriği sayesinde akne ve sivilce izlerini kurutur ve bu izlerden kurtulmanıza yardım eder. Bir çay bardağına yarım limonu sıkın, üzerine sadece 2 tatlı kaşığı su ekleyin. Bu karışımı isterseniz elinizle, isterseniz pamuk yardımı ile sivilce ve aknelerinizin üzerine sürün. En az 30 dakika bekletin ve yıkayın. Ardından tercihinize bağlı olarak nemlendirici uygulayabilirsiniz.

6.Karbonatlı Su

2 çay kaşığı karbonatı, 2 çay kaşığı limon suyunu yine çay kaşığı yardımı ile karıştırın. Ardından pasta kıvamında olması gereken bu karışımı akne ve sivilcelerinizin olduğu bölgelere sürün. Bu içeriği yüzünüzde 5 dakika bekletin. Belli bir derecede yanma hissetmeniz normaldir ancak gereğinden fazla yanma hissederseniz süreyi daha kısa tutabilirsiniz.

7- Buz!

Sivilce izleri nasıl geçer, bu izlerden nasıl kurtulacağım diye kara kara düşünenler için bir başka yöntem daha. Yüze buz sürmenin yada buzlu su ile yüzü yıkamanın cildi gerginleştirdiği ve gençleştirdiği zaten bilinen bir gerçek. Sivilce aknelerinizin üzerine doğru uygulanan buz presi, kızarmış ve batışan kısımları çok kısa bir sürede rahatlatacaktır. Hemen etki gösterecek bir sonuç arıyorsanız buz presi tam size göre. Eğer buzu direkt olarak yüzünüze sürmek istemiyorsanız, ince bir havlu yada temiz bir bez parçasına sardığınız buzları torba haline getirerek akne ve sivilceleriniz üzerinde bekletebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu