PÜF NOKTASI

Sizin İçin Kötü Olan 10 Yaygın Alışkanlık

Kötü alışkanlıklar hakkında düşünürsek, normalde sigara içmek veya abur cubur yemek gibi bir şey ifade ediyoruz, ama çoğumuzun sahip olduğu bazı alışkanlıklar var ve bizim için kötü bir şey yaptıklarını ya da etrafımızdaki insanları rahatsız ettiklerini bile bilmiyoruz. Günlük alışkanlıklarınızdan bir kısmının, sizden 3 muz bulunan bu lezzetli tatlım gibi, size göre daha fazla zarar verebileceği ortaya çıkıyor.

1. Uyurken kıyafetleri giymek

Giysilerinde uyumak gerçekten iyi bir fikir değil. Sıkı tişörtler kan dolaşımını etkileyebilir ve sonunda çok sıcak ve rahatsız edersiniz. Uyanmasanız bile, uykunuzun kalitesini bozar.

2. Dişlerinizi fırçalamak çok zor

Dişlerinizi daha sıkı fırçalarsanız, daha temiz hale gelirsiniz, ancak bu doğru değildir. Kılları diş etlerine karşı hissetmek için yeterli basıncı uygulayın. Kılları eziyorsanız, bu çok fazla basınç ve diş etlerine ve emayeye zarar verebilir .

3. Çoklu görev

Tüm kadınların çok görevli olabileceği stereotip tam olarak doğru değildir. Araştırmaya göre , nüfusun sadece % 2’si bunu gerçekten etkili bir şekilde yapabilir. Yani,% 2’de olduğundan kesinlikle emin değilseniz denemeyin. Her seferinde bir şeye odaklanın ve yakında verimliliğinizin iyileştiğini göreceksiniz.

4. Kontrolden çıkmış olan şeylere itmek

Başkalarının yaptıklarını değiştiremezsin. Bu konuda stresli olursanız, yine de değişmeyecektir, ancak sağlığınız değişecektir. Kendinizi geliştirmek için zamanınızı ve enerjinizi kullanın ve daha iyi bir versiyon haline gelsin. Kayıtsız olmanız gerektiğini söylemiyoruz, sadece kontrolünüz olmayan bir şey hakkında takıntılı olmayın . Aileniz ve arkadaşlarınız sağlıklı ve mutlu kalmanıza ihtiyaç duyar.

5. Felaket

Felaket, bir önceki noktanın bir sonraki seviyesidir. Eğer bu sensen, bize güven , ne olursa olsun dünyanın sonu değil. Sürekli stres , anksiyete, depresyon, gastro problemler ve hatta kalp hastalıkları gibi her türlü fiziksel ve zihinsel sağlık sorunlarından sorumlu stres hormonları dağıtır. Sadece içsel benliğinize “ Hakuna matata ” deyin ve rahatlamak için bir yol bulun.

6. Erteleme

Dürüst olalım, çoğumuz çeşitli derecelerde erteleme suçundan suçluyuz, ancak bu alışkanlık kontrolden çıkarsa ve projelerinizi ve görevlerinizi bir gün öncesine kadar erteleyecekseniz, işinizde büyük sıkıntıya girebilirsiniz. veya okulda.

7. Olumsuz beden dili

Hepimiz “Bir kitabın kapağına göre karar verme” ifadesini duyduk, ama gerçek hayatta hepimiz gördüklerimize güveniyoruz. Aslında uzmanlar , iletişimimizin çoğunun sözel olmayan işaretlere dayandığına inanırlar . Kendinizi analiz edin ve yanlış yorumlanabilecek, uyuşukluk, savunma pozları veya agresif göz teması gibi kötü bir beden dili alışkanlığınızın olup olmadığını kontrol edin . Eğer bunlardan bazılarını yaparsanız, onları ortadan kaldırmak için aktif olarak çalışmayı deneyin.

8. Her zaman ağrı kesiciler haşhaş

Doğru kullanılmadığında, ağrı kesiciler, bellek sorunları, ruh hali değişiklikleri, zayıf konsantrasyon ve yavaşlatılmış reaksiyon süresi gibi daha fazla sağlık sorununa neden olabilirler . Efekt kademeli olarak, ağrı kesiciler tarafından sarhoş olduğunu fark bile edemeyebilirsiniz. Bazı ağrı kesicilerin şiddetli tacizi ülser ve hatta iç kanama riskini artırabilir .

9. Her gün yüksek topuklu ayakkabılar veya parmak arası terlik giymek.

Yüksek topuklu ayakkabılar harika görünür, bacaklarınızı daha uzun süre gösterir ve güzel ve zarif hissetmenizi sağlar. Her gün onları uzun süre kullanmanın size mal olabileceğini unutmayın . Yüksek topuklu ayakkabı giydiğimizde, alt sırtımız otomatik olarak öne doğru iter ve kalçaları ve omurgaları hizalamadan dışarı atar, dizlerimize fazladan baskı yapar ve vücudumuzun ağırlığının ayaklarımıza eşit olarak dağılmaması anlamına gelir.

Parmak arası terlik, topuklu ayakkabıların tam tersi ayakkabılar olmasına rağmen, ciddi sağlık sorunlarına da neden olabilirler . Taban tamamen düz olduğundan ayaklar düzleşmeye başlayabilir. Yetersiz destek, topukların kaymasına neden olur ve ayak bileklerine fazladan baskı yapar.

Öneri basittir. Her gün değil, ara sıra favori topuklularınızı ve parmak arasılarınızı giyin ve vücudunuz bunun için size teşekkür edecektir.

10. Kahvaltıyı smoothie ile değiştirmek

Kahvaltıyı smoothies ile değiştirmenin daha sağlıklı bir seçim olduğunu düşünebilirsiniz. Ama beslenme uyarmak ortak yüzlü tarifleri onlar bir porsiyon yol çok fazla şeker var, yani ağırlıklı olarak meyve, su ve somun süt olduğunu. Meyveler kesinlikle sizin için iyi olsa da, bir kerede çok fazla kan şekerinizi yükseltmek ve insülin seviyenizi arttırmak, başka bir deyişle, kilo almaya yol açacaktır. Birçok şey hakkında söylenebileceği gibi, ılımlılık anahtardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu