PÜF NOKTASI

STOR PERDELERİNİZİ BU YÖNTEMLE TEMİZLEYİN

Malumunuz Stor tüller hem kullanım kolaylığı sağlaması, hem uygun fiyatı hem de modern ve spor görünümü ile bütün evlere tek tek girmeye başladı. Stor perdelerin en zor kısmı ise temizliğidir. Temiz kullanılan stor perdeler en az 4-5 yıl kadar hiç temizlenmeden kullanılabilir 5 sene sonrasında temizliği için ister temizlik şirketlerini kullanabilirsiniz. Geniş balkonunuz veya banyoları olanları için bu pek sorun olmuyor.

Kolay Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Stor perde temizliği için öncelikle kasa kısmını, monte edildiği kornişten çıkarmamız gerekmektedir. Bu işlemin ardından perdeyi, temiz ve düzgün bir zeminin üzerine serelim; perdenin üzerinde kırışıklık olmamasına dikkat edelim.

Bir leğenin içerisinde beyaz sabunlu ve şampuanlı ılık su karışımı hazırlayalım; süngeri hazırladığımız karışıma batırarak iyice sıktıktan sonra silme işlemine başlayalım. Perdemizi süngerle silerken çok fazla bastırmamaya dikkat edip; yumuşak hareketlerle silelim.

Zira çok fazla bastırırsak perde yırtılabilir; iplik kaçırma problemi ortaya çıkabilir. Ön yüzünü temizlediğimiz stor perdemizin diğer yüzünü de benzer şekilde silelim ve yumuşak bir havlu yardımıyla kurulayalım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu