KADIN

TEREYAĞLI TÜRK KAHVESİ İLE ZAYIFLAMA

Tereyağlı Kahve ile zayıflamak mümkün. Tereyağı ile hazırlanan Türk Kahvesinin hem faydaları çok, hem de zayıflama amacıyla kullanılıyor. Ünlü beslenme uzmanı Canan Karatay hoca kahveyi tereyağı ile birlikte tüketilmesi gerektiğini vurguluyor. Kahve, Türk mutfağının olmazsa olmaz, kadim içeceklerindendir. Kahvenin tek başına içiminin bile kalp sağlımız için ne kadar faydalı olduğu artık uzmanlarca bile dile getiriliyor. Peki bu kahveyi keyif ile içerken bir taraftan da zayıflayabileceğinizi biliyor musunuz? Hem de hiç zorlanmadan. Tereyağlı kahve bu konuda size yardımcı olacaktır. Tek yapmanız gereken kahvenin içerisine şeker yerine tereyağı ve hindistancevizi yağı koymak.

Bildiğiniz gibi aşırı kilolar birçoğumuzun en büyük sorunu. Hem en büyük sorun hem de moral bozucu bir durum. Tabi aşırı kilonun sağlımız için oluşturduğu büyük Problemleri ise söylemeye bile gerek yok. Artık tereyağlı kahve ile zayıflamak çok daha kolay.

TEREYAĞLI KAHVE’de YÜKSEK ENERJİ, DÜŞÜK KARBONHİDRAT

Tereyağlı kahveyi popüler eden kişi ise Dave Asprey isimli bir dağcı. Bu dağcı Tibet’te bir dağa tırmanırken kendisine servis edilen tereyağlı kahveyi içti. Dağcılar bu kahveyi enerji kazanmak ve odaklarını daha iyi toparlayabilmek için içiyorlar. Bu kişi yüksek yağ ile hem enerji kazanılabileceğini hem de düşük karbonhidratla zayıflanabileceğini öne sürüyor. Yine tereyağlı kahve ile kronik hastalıklardan ve halsizlikten de bu şekilde kurtulmanıza yardımcı olacağını iddia ediyor.

Amerika Birleşik Devletlerinde diyet yapanlara duble espressenonun içerisine iki farklı yağ eklenmesinin destek sağladığı bildiriliyor. Şekere nispeten tereyağının eklenmesinin vücut için daha faydalı olduğu da belirtiliyor.

Tereyağlı Türk Kahvesi Nasıl Hazırlanır? Faydaları Nelerdir?

Tereyağlı Kahvenin Yapılışı: Aslında özel bir yapım şekli bulunmamaktadır. Tek yapmanız gereken bir kaşık tereyağı ve hindistan cevizi yağı eklemek. Tabi kullandığımız tereyağının de halis muhlis köy tereyağı olmasına de dikkat ediyoruz. Günde bir iki fincan tereyağlı kahve içerek hem direncimizi artırıp hem de fazla kilolarımızdan kurtuluyoruz. Kronik rahatsızlıklarımıza ve halsizliğe iyi geldiğini de yukarıda Dave Asprey’in iddia ettiğini söylemiştik. Tereyağlı kahveyi sadece Türk kahvesinde değil filtre kahvelerde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Tereyağlı kahveyi denemeden tadı kötüdür demeyin. Canan Karatay’ın tabiriyle kahveye krema koymak gibi bir şey. Bu arada evinizde Hindistan cevizi yağı yok ise sadece doğal tereyağı da kullanabilirsiniz. Tereyağlı kahve diyetinizi kısa sürede (1-2 hafta gibi) sonuç vermiyor diye bırakmayın. Denemeye devam edin. Çünkü uzun süreli deneyenler olumlu sonuçlar aldıklarını beyan ediyorlar. Afiyet olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu