PÜF NOKTASI

TİROİD İÇİN EN ETKİLİ CEVİZ KÜRÜ

Tiroid rahatsızlıkları kişinin hayatını olumsuz etkiler. Birkaç adet cevizi bir su bardağında birkaç gün bekletin ve cevizi yedikten sonra suyunu için. Bu uygulamayı her gün yaparsanız birkaç hafta içinde kendinizdeki değişikliği fark edeceksiniz. Ayrıca, ceviz arasındaki ince perdeden 25-30 adetini bir litre suda bekletin ve aynı şekilde her gün tüketirseniz tiroid için faydasını görebilirsiniz.

Tiroid hastaları için önerilen bir başka yöntem de hakiki ceviz yağını tiroid bölgesine sürmektir. Her gece üstünü streçle kapatın, bunu 20 gün uygulayın, 1 hafta ara verin ve 20 gün daha devam edin. Bu uygulamayı 3 ay boyunca tekrarlayabilirsiniz.

Cevizin içindeki perdelerden 50 adet perdeyi alın, 1 litre suya koyun ve ağzını kapatın. Kapalı yerde 7 gün bekletin; her gün 1 fincan bu sudan için. 20 gün boyunca birer hafta ara vererek uygulayın. Ayrıca, cevizin reçelini ve cevizin kendisini tüketmek de önerilenler arasındadır.

Ceviz, içerdiği liften proteine, kalp dostu oluşundan enerji deposu oluşuna kadar birçok fayda sağlayan sağlıklı bir besindir. Ayrıca, ceviz kabuğu da ceviz içi kadar faydalı olup, eski zamanlardan beri birçok tedavi ve cilt bakım ürünlerinde kullanılmıştır.

Ceviz kabuğu hangi hastalıklara iyi gelmektedir?

1 – Soğuk algınlığının şifası onda

Ceviz kabuğu midenizdeki kurtlardan, soğuk algınlığa kadar karşı duracak bir besindir.
Ceviz kabuğun taze ve kuru kabuğunu alıp çay misali demleyip günde 2, 3 bardak kadar içildiğinde kurtları bertaraf edip, soğuk algınlığını geri teper. Ceviz kabuğu, midenizdeki kurtlardan soğuk algınlığına kadar birçok soruna karşı bir besin olarak kabul edilmektedir.

2 – Şeker hastalarının şifası onda

Şeker hastası iseniz veya tanıdığınız şeker hastası insanlara tavsiye edebilirsin. 10 ila 15 adet ceviz kabuğunu suda kaynattığınız zaman şeker hastalığının tedavisine büyük ölçüde iyi gelecektir. Sadece şeker hastalığı değil aynı yöntem ile raşitizm adı verilen hastalığa da iyi gelmektedir.

3 – Doğal cilt kreminiz o

Taze ceviz kabuğu daha yeşil formundayken, ezilip krem haline getirildiği zaman yüz ve cilt eki tüm sivilceleri yok etmektedir. Kuru ceviz kabuğu kaynatılıp saça sürüldüğünde ise saç dökülmeniz çok büyük bir oranla azalacaktır. Mide ye gidene kadar temas ettiği tüm noktalara steril bir etki bırakarak, son bölgesine ulaşır. Ceviz ve ceviz kabuğunun faydaları anlatmak ve yazmakla bitmez en iyisi belirtilen yöntemleri deneyip sonuçları görmek sizi gerçekten şaşırtacaktır.

Not;

Cevizin kuru dış kabuğu çay gibi demlenip içilerek soğuk algınlığına ve öksürüğe iyi gelebilir. Bağırsaklarda oluşan kurt ve solucanların tedavisi için kuru veya taze ceviz kabuğu çayı günde iki fincan içilerek denenebilir. Şeker hastalığı ve raşitizm için önerilen 10-15 adet ceviz kabuğunun su ile kaynatılıp içilmesi de faydalı olabilir. Ayrıca, taze ceviz kabuğu suyu sivilceli cilt üzerine sürülerek sivilce ve lekelerin geçmesine yardımcı olabilir. Ceviz kabukları (kuru veya yaş) kaynar suya atılıp 10 dakika kaynatıldıktan sonra saç yıkamada kullanıldığında saç dökülmelerini azaltabilir. Bir sefer kaynatılan ceviz suyunu 1 hafta muhafaza edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu