PÜF NOKTASI

TÜM ZAMANLARIN BELKİDE EN ETKİLİ YAĞ YAKICI İÇECEĞİ

ilk çağlardan beri insanın temel tedavi kaynağı Doğa olmuştur. Birçok hastalığın tedavisi için ihtiyacımız olan bileşen ve besinleri doğada bulabiliriz. Doğal tıbbın en büyük avantajı, hem çok daha ucuz olması hem de yan etkileri olmaması.

Vücutta biriken yağları yakmak için kullanılan bu doğal içecek limon ve chia ile hazırlanıyor. Bu faydalı içecek ayrıca; soğuk algınlığından korunmaya yardımcı oluyor, vücudu temizliyor ve yağ birikimini önlüyor.

Vücuttaki birikmiş yağı yakmak amacıyla limon ve chia için; Bu malzemelerin her ikisi de oldukça sağlıklı malzemeler. Ancak ikisini bir içecekte bir araya getirince ortaya çıkan sonuç şaşırtıcı.

Malzemeler;

  • Yarım Limon suyu
  • 1 yemek kaşığı Chia tohumu
  • 1 yemek kaşığı Bal,
  • 1,5 su vardağı içme suyu

Tarif:

Öncelikle chia tohumlarını en az 1 saat suda bekletmeniz gerekiyor. Chia tohumları suyu emince, içindeki lifler nedeniyle jelimsi topak görünümünü alacak. Ardından tüm malzemeleri mutfak robotuna koyup iyice karıştırın.

İşte hepsi bu. Yağ yakıcı içeceğiniz hazır. Bu lezzetli içeceği her gün sabahları tükemelisiniz. Böylece metabolizmanız hızlanacak, daha hızlı ve etkili şekilde kilo vereceksiniz.

Limon:

B ve C vitaminlerinin yanısıra potasyum, fosfor, florin sodyum, magnezyum, demir ve kalsiyum içerir. Vücut için güçlü bir temizleyicidir. Toksinleri vücuttan atmayı sağlayan lifler açısından zengindir.

Chia tohumu:

Kuvvetli bir doğal antioksidandır. Doygunluk hissi verir. Lif, kalsiyum, protein ve omega 3 yağ asitleir açısından zengindir. Kan şekeri seviyesini düzenler.

Bu içecek kilo vermede her ne kadar oldukça etkili olsa da, yanında dengeli bir beslenme şekli ve düzenli fiziksel aktivite eşlik etmeli. Eğer böyle yaparsanız, kısa sürede inanılmaz sonuçlar elde edersiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu