PÜF NOKTASI

TÜRK KAHVESİ’NİN VÜCUDUMUZA FAYDALARI

Eğer Güne kahve veya tatlı bir şeyle başlıyorsan? bilim adamları, beynin kafein ve glikozun “etkisi altında” daha verimli çalıştığını gösterdiler. Dahası, başka birçok faydası vardır.

Azaltılmış kalp hastalığı

Kalp damar sağlığınız konusunda endişeleriniz varsa günde 3 fincan kahve içmeyi deneyebilirsiniz. Araştırmacılar, anormal kalp ritimleri ile kafein alımı arasındaki bağlantıyı araştırdılar. Düzenli olarak kahve içen kişiler arasında, atriyal fibrilasyon ihtimalini, sık sık kahve içmeyenlere göre önemli ölçüde daha düşüktü.

Mutluluk Hissi ve Enerji verir

Sabahları bir fincan kahve size daha fazla enerji verir ve uyanmanıza yardımcı olur. Ama bunun sizi mutlu edebileceğini biliyor muydunuz? Araştırmacılara göre günde bir fincan kahve içmek, içerdiği antioksidanlar sayesinde depresyon ihtimalini azaltıyor.

Daha düşük diyabet

Geniş çaplı bir araştırma, günde 7 fincan kahve içenlerin, günde sadece 2 fincan içenlere kıyasla diyabet ihtimalini yüzde 50’ye kadar azalttığını buldu.

Alzheimer hastalığına karşı korur

Günde tam olarak 1 fincan kahve Alzheimer’ı önleyecektir. Araştırmacılar, kafeinin Alzheimer ve bunamayı engellemediğini, ancak hastalığı kontrol altında tuttuğunu belirtiyor.

Psikolojik Rahatlama Sağlar

Yapılan araştırmada, Bir fincan kahve verilen kişilerin yabancılara karşı daha dostça ve toplantı sırasında daha mutlu oldukları tesbit edildi..

Kansere karşı korur

Bazı araştırmalar, hiçbir şey tutarlı bir şekilde kanıtlanmamasına rağmen kahvenin kanser ihtimalini azaltabileceğini öne sürüyor. günde dörtten fazla porsiyon kahve içen kadınlarda uterus kanseri gelişme ihtimalini hiç kahve içmeyen kadınlara göre yüzde 22 oranında azalttığını buldu.

Hayatını kurtarabilirsin

Bilim adamları, 2 fincan kahvenin karaciğer sirozundan muzdarip insanlar için bir fark yapabileceğini gözlemlediler. 430.000 katılımcı ile toplam 9 çalışma yapılmıştır. Genel olarak, kahve içenlerin, özellikle A’lkol tüketenler arasında siroza karşı daha iyi korumaya sahip oldukları bulunmuştur.

Parkinson hastalığına karşı korur

Artık her gün kahve içmenin sağladığı birçok harika sağlık yararından bazılarını biliyorsunuz. Hiç kahve içmiyorsanız, belki de günde bir fincanla başlamayı düşünmelisiniz…? Türk Kahvesi içmeyi ihmal etmeyin, böylece tüm arkadaşlarınız kahve içmenin inanılmaz sağlık yararlarını keşfedebilir.

Türk Kahvesi Pişirme Yöntemleri

1. Yöntem

  1. Cezvenin içerisine her fincan kahve için bir fincan su koyun ve her fincan kahve için 1 çay kaşığı kahve ve 1 çay kaşığı şeker koyun.
  2. İyice karıştırın, cezveyi kısık ateşe yerleştirin.
  3. Yerleştirdikten sonra asla karıştırmayın ve yavaşça kaynama derecesine getirin.
  4. Kaynamaya başlayınca üstte oluşan köpüğü fincanlara dağıtın
  5. Yeniden kaynatın ve kalanı fincanlara dağıtın.

2. Yöntem

  1. Öncelikle köpüklü Türk kahvesinin malzemesi önemlidir. Evet herkesin bildiği gibi su kahve ve şeker üçlüsü pişirilir. Ateşte ama bu işin ayrıntıları işte o kadar basit değildir.
  2. Öncelikle buzdolabından buz gibi su çıkarılmalıdır.
  3. Eğer kahve sıcak ya da ılık suyla yapılırsa elde edeceğiniz köpük en fazla iki fincanı doldurur. Hatta ikinci zorlanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu