PÜF NOKTASI

UYANMA SAATİNİZ SAĞLIĞINIZ HAKKINDA NE SÖYLÜYOR?

Hiç gece yarısı uyanıyor musunuz veya uykusuzluk çekiyor musunuz? Aslında bir tür temel sağlık sorununun işareti olabilir. Çin tıbbına göre uyandığınız saat, sağlığınızda bir sorun olduğu anlamına gelebilir. Ve bu sinyalleri görmezden gelmemelisiniz.

Zaman

Çin tıbbına göre organlarımız 24 saatlik bir ritme göre ayarlanmıştır. Bu, organlarımızın hepsinin aynı anda aktif olmadığı anlamına gelir; Her iki saatte bir farklı bir organ en aktif olanıdır. Bundan 12 saat önce en aktif olan organ dinlenme evresinde olacaktır. Bu teoriye göre, günün farklı saatlerinde hangi organların en aktif olduğunu görmek için saati kontrol edebilirsiniz.

Bir hastalık veya hastalıkla karşılaştığınızda, bu, organlarınızın en yüksek aktivite zamanlarında harekete geçtiği anlamına gelir. Gece uyandığınızda bu, organlarınızın size sağlığınız hakkında bir şeyler anlatmaya çalıştığı anlamına gelir. Zamanları ve ne anlama geldiklerini aşağıda listeledik:

23:00 ile 01:00 arası

Gece 23:00 ile 01:00 arasında uyanıyorsanız safra kesenizle ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Uyuyamıyorsanız ve uyanık yatıp dönüp duruyorsanız, safra keseniz size daha az yağlı yiyecekler yemeniz veya çok fazla kahve veya alkol içmemeniz gerektiğini söylemeye çalışıyor olabilir.

Gece 1 ile 3 arası

Bu süre zarfında karaciğeriniz en aktif olacaktır. Bu süre zarfında çok fazla uyanıyorsanız karaciğerinizde bir sorun olabilir.

Sabah 3 ile 5 arası

Her zaman gecenin ortasında, sabah 3:00 ile 5:00 arasında uyanıyorsanız, bunun nedeni akciğerleriniz olabilir. Çin tıbbına göre akciğerleriniz en aktif olduğu zamandır.

Sabah 5 ile sabah 7 arası

Sabah erkenden uyanıyor ve artık uyuyamıyorsanız bunun nedeni kalın bağırsağınız olabilir. Bu süre zarfında kalın bağırsağınız en aktif durumdadır ve gecenin bu saatinde uykusuzluk sindirim sisteminizle ilgili bir soruna işaret edebilir.

Öğlen Vakti Uyanıyorsanız

Yorgunluk yada tembellik :)) siz seçin.. Ama Eğer gece yarısı uyanıyorsanız, bunun nedenini şimdi daha iyi anlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu