SAĞLIK

Vücutta Biriken Zehirli Toksinleri 1 Gece de Atmak İçin Detoks Tarifi

Ayak ve bacaklarda özellikle de ayak bileklerinde sıvılar birikerek toksinleri meydana getirmektedir. Bu oluşan toksinleri vücudumuzdan atabiliriz. Ayakta biriken zehirli olan toksinleri atmak için koruyucu ped hazırlanır. Bu pedleri uyumadan önce ayağın ağrıyan yerine yapıştırılır.

Bir gece ayakta kalarak sabah bu ped çıkartılıp vücutta oluşan zararlı toksinleri atmamıza yardımcı olmaktadır. Bu detoks ayak petleri ilk olarak Japonya da kullanılmıştır. Oturarak çalışan insanlar hareket etmedikleri için alt bacaklarında ve ayak bileklerinde sıvılar birikmektedir. Vücutta oluşan zehirli sıvılar kan dolaşımı ve lenf tarafından gün boyunca temizlenir ve zararsız hale gelmektedir.

EVDE KOLAY DETOKS TARİFİ:

  • Kolay detoks hazırlamak için gerekli olan malzemeler:
  • Soğan
  • Sarımsak
  • Yapışkanlı gazlı bez
  • Çorap

EVİMİZDE DETOKS HAZIRLAMAK İÇİN;

1 Kabın içerisine 1 adet soğanı ve 2 veya 3 adet sarımsağı ince ince doğrayın. İnce doğramanın sebebi ise homojen bir karışım elde etmek içindir. Başka bir kabın içerisine 2 bardak su eklenerek kaynatılıp ılımaya bırakılır. Su ılıdıktan sonra içerisine doğranan soğan ve sarımsak da eklenerek 10 dakika kadar dinlenmeye bırakılır. Vücudumuzu yakmayacak derece de olduysa bu karışımı yapışkanlı gazlı bezin üzerine sürülerek tedavi edilir. (eğer karışım fazla sulu ise bu sularını elimizle sıkarak suyunu dışarı aktarılır.)

Karışımı sürerken gazlı bezin yapışkanlı kısmına gelmemesine özen göstermek gerekir. Sürdüğümüz karışımın orta kısmı ayağımızın taban kısmına gelmesi lazımdır. Yapıştırdıktan sonra ayağınıza çorabınızı da giyiniz.

1 gece kaldıktan sonra sabah bu pet çıkartılır. Çıkarttığımız yerin rengi is şaşırtıcı bir şekildedir. Bu renk değişimi herkes arasında farklılık göstermektedir. Bazı kişilerde çok belirgin bazı kişilerde ise az belirgin şekilde rengi değişmiştir. Eğer renk açıksa bu kan dolaşımımızın ve lenflerimizin iyi çalıştığının bir göstergesidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu