PÜF NOKTASI

Yanan Tencere Altlarınızı Kolayca Temizleyebileceksiniz!

Çoğumuz film seyrederken ya da bir dizi izlerken ocağın altını açık unutmuşuzdur. Ya da ocağın altını kısacağımız yerde açtığımız da olmuştur. Bu durum sonrası karşılaştığınız manzara sizi korkutmasın. Yanan tencere altlarını evde uygulayacağınız basit bir yöntemle tertemiz yapabilirsiniz. İşte yanan tencere altlarını temizlemenin yolları! bu yöntemle tencereleriniz yeniden pırıl pırıl olacak!

KARBONAT VE LİMON SUYU İLE TERTEMİZ OLACAK

Yanan tencerenin dışında oluşan bu siyah-kahverengi tonlarındaki inatçı lekelerden kurtulmak için bu yöntemi uygulayın. Tencerenin soğumasını bekleyin. Oda sıcaklığına dek soğuyan tencerenin dış kısımlarındaki lekelerin üzerine karbonat serpiştirin. Aynı şekilde kullanacağınız temiz bulaşık süngerinin üzerine de 1 yemek kaşığı kadar karbonat koyun. Karbonatlı süngerin üzerine yarım limonun suyunu sıkın. Anında köpürmeye başlayacak olan süngerle lekeli bölgeleri güzelce ovalayın, çizilmemesine dikkat ederek lekelerin çıkmasını sağlayın.

TENCERELERİNİZ YENİDEN IŞIL IŞIL OLACAK

Uyguladığınız bu yöntemle lekelerin büyük bir kısmı çıkacaktır. Ama hala dış kısmında leke kaldıysa büyük bir tencere ya da kabın içine sıcak su koyun, üzerine yine 3-4 yemek kaşığı kadar karbonat ekletip lekeli tencerenin lekeli kısımları bu karışıma değecek şekilde içine yerleştirin. Bu şekilde en az 3-4 saat bekletin ve ardından yumuşayan lekeleri temiz bir süngerle güzelce çıkarın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu