MAGAZİN

YAŞLANMAYA BİLE VAKİTLERİ OLMADI

Gösteri dünyasının bazı ünlüleri bu dünyaya o kadar erken yaşta v-eda etti ki… Kimi daha 30’unu bile göremeden çekip gitti, kimi ise orta yaşı tamamlamadan.Ama aradan geçen onca zamana rağmen hiçbiri unutulmadı. Farklı kuşakların belleğinde bazen geçip giden güzel bir gençliğin bazen de hiç unutulmayacak bir aşkın simgesi olarak kaldılar, şarkılarıyla, filmleriyle…

Kerim Tekin

Karbeyazdır ö’lüm… Bu şarkıyla hafızalara kazınan Kerim Tekin, 1998’de konserinden sonra arkadaşının düğününe giderken mıcır çalışması olan yolda bir süt tankeri ve kömür kamyonu çarpıştı, Tekin’in arabası devrilen süt tankerinin altında kaldı. Henüz 23 yaşında olan Kerim Tekin, hayatını kaybetti.

Türk pop müziğinin yükselen seslerinden Ajlan trafik kazasına kurban gittiğinde sadece 29 yaşındaydı. Efsane müzisyen Erol Büyükburç’un kızı olan Ajlan da baba mesleğini seçip müzik dünyasında yükselmeye başlamıştı.

Mine Çağlayan ile bir ikili oluşturan Ajlan daha sonra yola tek başına devam etmeye karar vermişti. 1995’te Tutunup Kendime adını verdiği solo albüm de çıkarmıştı.

Ajlan, 22 Temmuz 1999’da Bodrum’dan Kaş’a gitmek üzere aracının sürücü koltuğuna oturduğunda bunun son yolculuğu olduğunu bilmiyordu. Sürücü ehliyetini kazadan 3 gün önce alan Ajlan, Fethiye Eşen yakınlarında aracıyla viraja girdi. Fazla hızlı gidiyordu ve asfalt yoldan çıkıp stabilize yola girdi. Aracı üç takla attı ve ancak yol kenarındaki bir traktöre çarparak durabildi. Ajlan orada son nefesini verdi. Sadece 29 yaşındaydı.

Upuzun saçları, sürmeli güzel gözleri ve etkileyici sesiyle bütün Türkiye onu katıldığı bir yarışmada tanıdı. Barış Akarsu, Akademi Türkiye yarışmasını birincilikle bitirdi. Önünde artık yepyeni kapılar açılmıştı.

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde doğup büyümüştü ve artık kariyerinin geri kalanını bu işlerin kalbinin attığı yer olan İstanbul’da sürdürecekti. Yarışmanın s-onuçlanmasından ilk albümünü çıkarmasına kadar geçen sürede Türkiye’nin değişik yerlerinde sayısı 200’ü geçen konserler verdi.

Ama 29 Haziran 2004’te yani tam da yeni yaşını kutladığı gün Bodrum yakınlarındaki Torba kavşağında trafik kazası geçirdi. Yanında bulunan iki kişi o’lay yerinde vefat etti. Barış’ın yaşam m’ücadelesi ise kısa sürdü.. Hayranları, sevenleri onun iyileşmesi için günlerce dua etti. Ama aldığı yaralara direnemedi… 4 Temmuz’da son nefesini verdi. Akarsu vefatı 27 ettiğinde yaşındaydı.

Boran Kaya’yı tüm Türkiye sunuculuğunu yaptığı İner misin Çıkar mısın yarışmasıyla tanımıştı.

2000 yılında Kaş’ın Kalkan beldesinden dönerken geçirdiği trafik kazasında vefat etti. Kaya 35 yaşındaydı.

‘‘Hiçbir şeyden k-rkmuyorum. Yaşamayı seviyorum. Başarmak istediğim çok şey var. Dünya starlarından biri olmak istiyorum. Bunun için de bekliyorum. Evet beklemenin sonu yok ama Michelle Pfeiffer da tam on yıl sonra keşfedildi. Benim de acelem yok’’ diyordu. 1968 yılının 17 Haziran’ında ABD’de Santa Monica’da dünyaya gelen Arbaş eski Türkiye güzeli olan annesi Zerrin Arbaş’ın birebir kopyası gibiydi. Güzelliğini ondan almıştı.

Babası ise Kızılderili kökenli aktör Dehl Berti’ydi. Arbaş aynı zamanda Türk resim sanatının kilometre taşlarından Avni Arbaş’ın da torunuydu. Ardı ardına film çeviren Arbaş’ın sinemaseverleri en çok etkileyen filmlerinden biri de başrolünü Yaşar Alptekin ile paylaştığı Beyaz Bisiklet oldu. Alptekin bu filmde “ceylan gibiydi, çok güzeldi” dediği rol arkadaşına aşık olduğunu itiraf etmişti. Kısa bir evlilik yaşayan Arbaş, daha sonra ABD’ye döndü.

Aslında Türkiye’de daha kısa sürede istediği şöhreti elde edebilirdi ama, ABD’de Los Angeles’ta kalmakta ısrarlıydı Derya Arbaş. Beautiful Bartenders isimli bir firmada çalışıyor, sosyetenin özel partilerinde barmaidlik yapıyordu. Derya Arbaş’ın Türkiye’den tamamen kopmamasının bir sebebi de çok sevdiği dedesi ünlü ressam Avni Arbaş’tı. Onu k-aybettiğinde derin bir üzüntü yaşamıştı Arbaş. Aynı zamanda çok iyi dost olduğu dedesinin kaybıyla bunalıma girmişti. Zaten ressam Avni Arbaş’ın c’enaze töreninden dönüştü de hayatını kaybetti Arbaş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu