SAĞLIK

YOĞUN ÖKSÜRÜĞE VE GRİBE BİREBİR

Kış aylarının gelmesiyle birlikte grip enfeksiyonlarının yaygınlaştığı bu dönemde hastalıklardan korunmak artık çok kolay. Şimdi size öksürük ve bronşiti önlemek için çok kolay ve oldukça etkili bir tarif veriyoruz.

Bu mucizevi tarif, evinizde kolayca bulabileceğiniz 3 malzeme gerektirir. İyileşmesi yüzyıllardır süren bal ve muz karışımı sayesinde çocuklarda ve yetişkinlerde bronşit ve yoğun öksürükten tek adımda kurtulabilirsiniz. Bu tarifin en iyi yanı, karışımın tadı öksürük şurubundan çok daha iyi olmasıdır. Bu aylarda gripten korunmak için bu mucizevi karışıma ihtiyaç duyacak ve kış aylarında bırakıp herkese tavsiye edemeyeceksiniz. Denemenizi tavsiye ederiz.

Malzemeler:

400 ml kaynamış ılık su soğumaya bırakılır, 2-3 olgun muz, 2 yemek kaşığı bal. Malzemeler talebe ve ihtiyaca göre arttırılabilir.

UYGULANIŞI:

1- Olgunlaşmış muzlar soyulur ve bir kaseye konur ve muzlar tahta veya plastik kaşık veya ezme aparatı ile ezilir. (Muzlar asla metal aparatla ezilmemelidir. Çünkü metal bir parçaya temas eden herhangi bir meyvenin ömrü daha kısadır, yani bozulma ihtimali daha fazladır. Bu sağlığınızı olumsuz etkiler.)  Ezilmiş muzları cam bir kaseye koyun. Sonra kaynamış ve ılık suyu muzların üzerine ekleyin. Daha sonra bu su ve muz karışımını yaklaşık 30 dakika dinlendirin. Muz ve su karışımı soğuduktan sonra 2 yemek kaşığı bal ekleyin. Balı bu 3 bileşenli karışıma eklemeden önce soğuduğundan emin olun. Çünkü ılık veya sıcak suya giren balın besleyici özelliği etkisiz hale getirilir. Bu nedenle baldan iyi yararlanmak için karışımı tamamen soğutun.

– 3 malzemeden oluşan bu muhteşem karışım artık içilmeye hazır. Hepinize afiyet olsun, hem yetişkinlerin hem de çocukların sevgi ve zevkle içeceği karışım. Bu karışımı 5 gün boyunca günde 4 defa bir çay bardağı miktarında içilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu