PÜF NOKTASI

Yoğurdun Muhteşem Gücü; Hassas Bağırsaklara Ev Yoğurdu Çözümü

Bilimsel yapılan gündem araştırmalarında hassas bağırsak sendromu hastalığını yaşayan hastaların düzenli olarak ev yoğurdu tüketilmesi gerektiği belirtildi. İçerisinde probiyotik bakteriler barındıran ve sağlık açısından faydaları oldukça fazla olan ev yoğurdunun hassas bağırsak sendromu yaşayan hastaların neredeyse çoğunun iyileştiği gözlemlendi.

5 ay boyunca düzenli olarak her gün 3 yemek kaşığı ev yoğurdu tüketen 190 hastanın 179’unun hassas bağırsak sendromu etkilerden kurtulduğu günlük bağırsak hareketlerinin düzenli çalışıldığı belirtildi.

Hassas bağırsak sendromu karında şişlik, kabızlık, ishal, aşırı gaz gibi etkileri olan ve hastanın günlük yaşamını önemli ölçüde etkileyen bir rahatsızlıktır. Eğer bu rahatsızlıklara sahipseniz siz de düzenli olarak her gün 3 yemek kaşığı ev yoğurdu tüketerek bağırsaklarınızı düzene sokabilirsiniz.

Burada dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise markette satılan yoğurtları değil evde kendiniz doğal süt ile yaptığınız yoğurdu tüketmektir. Hassas bağırsak sendromunu düzenleyen probiyotik bakteriler yani yararlı bakteriler ev yoğurdunda daha canlı ve taze olarak bulunmaktadır.

Bu nedenle ev yoğurdu daha sağlıklı olmaktadır. Eğer imkanınız yoksa elbette markette satılan yoğurtları da tercih edebilirsiniz fakat doğal ve sade olmasına dikkat etmelisiniz.

0 0 oylar
Oylama

Abone
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları göster
Başa dön tuşu