PÜF NOKTASI

Yumurta kabuğunu saçlarınıza sürerseniz…

Yumurta kabuğunun faydaları nelerdir? Yumurta kabuğunu nerelerde kullanılır?

NASIL KULLANMALIYIM

  • Hazırlanan yumurta kabuğunun yaklaşık olarak 1 tatlı kaşığı 800-1000 mg kalsiyum içermektedir.
    Biraz su ile karıştırıp tüketilmesi gerekir.
  • 1 tatlı kaşığını üç bölgeye bölüp, biraz su ekleyerek, yemeklerle beraber tüketmelisiniz.
    Gün içerisinde 1 tatlı kaşığından fazla tüketmemelisiniz.

İşte kullanım alanları:

KEMİK ERİMESİNE BİREBİR!

-Yumurta kabuğu üzerinde yaklaşık olarak yüzde 94 oranında kalsiyum içeriği yer almaktadır. Bu durum kemik erimesini önlemektedir. Erime problemi bulunan kemiklerin yoğunluğunu yükselterek kemik erimesi tedavisine yardımcı olmaktadır.

YUMURTA KABUĞU MASKESİNİ BİR DENEYİN DERİZ!

-Bir tane yumurta kabuğu kaynatılarak kurutulup blenderda toz haline getirilir. Yumurtanın beyazı ile çırpılır ve yüz maskesi şeklinde kolayca kullanılabilir. Bu karışım yüze sürüp kuruyunca yıkanması gerekir.Cildinizin tazelendiğini siz de fark edeceksiniz.Yumurta kabuğu cilt üzerinde yer alan lekeleri yok etme konusunda çok etkilidir. Uzmanlar aracılığı ile tarifi verilen yumurta kabuğu ile ciltteki lekeleri yok etme maskesini kullanarak sizde sağlıklı bir cilde erişebilirsiniz. İhtiyacınız olacak malzemeler ise yaklaşık olarak bir tatlı kaşığı blender içerisinden geçirilmiş yumurta kabuğu ile beraber yoğurt, yumurta akı ve limon suyu bir kasede karıştırılması gerekir. Daha sonra bu maske cilt üzerine sürülür, 10 dk sonra su ile durulanması gerekir.

GİYSİLERİNİZ İLK GÜNKÜ GİBİ BEYAZ…

-Bir tane yumurta kabuğu kaynatılarak kurutulup blenderda toz haline getirilir. Yumurtanın beyazı ile çırpılır ve yüz maskesi şeklinde kolayca kullanılabilir. Bu karışım yüze sürüp kuruyunca yıkanması gerekir.

SAÇLARINIZA BAKIM YAPAR

Yumurta kabuğu ile saç saç uzatma maskesi yapabilirsiniz. 5 ve ya da 10 adet yumurta kabuğu 1 adet yumurta, Hindistan cevizi yağı kullanarak saçlarınıza maske yapabilirsiniz. Bu maske sağlarınızın sağlıklı bir şekilde kısa sürede uzamasına yardımcı olmaktadır.

HARİKA BİR TEMİZLİK ÜRÜNÜDÜR

Yumurta kabukları genel olarak tencere, çaydanlık ya da termoslarınızı temizleme konusunda harika doğal bir temizleyici olarak yer almaktadır. Yumurta kabuklarını yaklaşık olarak 5 dk kaynatıp steril haline tamamen getirdikten sonra biraz sabunlu su kullanılarak karıştırıp bildirdiğimiz gereçlerin temizliği için kullanabilirsiniz.

KAŞINIYORSANIZ…

Yumurta kabuklarını su içerisinde 5 dk kaynatıp kuruladıktan, sonra elma sirkesi içerisinde eriterek bu karışımı cilt üzerinde sürünce, kaşıntılar ve kızarıklıklar tamamen kaybolmaktadır.

KEMİK ERİMESİNE KARŞI KÜR TARİFİ!

200-250 gram taze ya da koyu yeşil renkte yer alan brokoliyi, kaynayan yarım litre su içerisine atılması gerekir. Ağzı kapalı şekilde kısık olarak ateşte altı dakika haşladıktan sonra soğumasını bekleyiniz. Yarısını kahvaltıdan yaklaşık olarak 20 dakika kadar önce, yarısını öğle yemeğinden hemen önce içmeniz gerekmektedir. 21 gün boyunca sürekli olarak taze olarak hazırlamalısınız. Haşlanmış durumda yer alan brokoliyi tüketme zorunluluğu bulunmamaktadır. Duruma göre yumurta kabuğu kürü tekrar edilebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu