PÜF NOKTASI

BEBEK PUDRASI İLE YAPILACAKLARI GÖRÜNCE

Çocuklarınız büyüdükten sonra muhtemelen siz de bebek pudrasını kullanmadığınızdan çöpe attınız. Ancak bebek pudrasının nelere iyi geldiğini bilseniz muhtemelen atmazdınız. İşte bebek pudrasının bilinmeyen yararları.

Karıncalardan kurtulun

Yazın en büyük sıkıntısı karıncalar. Karıncalardan kurtulmak için pahalı kimyasallara para harcamanıza gerek yok. Bir daha ki sefere karınca sürüsüyle karşılaşırsınız geçtikleri yere bebek pudrası dökün. Nedeni anlaşılamasa da karıncalar bebek pudrasından nefret ediyorlar.  (DİKKAT: KARINCALARI NEFESSİZ BIRAKIP ÖLDÜRDÜĞÜ İÇİN PUDRA KULLANIMI TAVSİYE EDİLMEZ)

Zarar vermeden kurtulmak istiyorsanız tavsiye ettiğimiz içerik için tıklayın 

Böcekleri kaçırın

Bahçenizdeki bitkiler böcekler tarafından istila mı ediliyor? Bitkilerin üstlerine bebek pudrası dökün. Böceklerin bir daha bitkilerinize yaklaşmadığını göreceksiniz.

Ellere iyi geliyor

Bahçeyle uğraşan biriyseniz ellerinizde nasır oluşması işten bile değildir. Bir daha ki sefere bahçede iş yapacakken elinize bebek pudrası dökün. Nasır oluşumunu önlediğini göreceksiniz.

Ayak ağrısını geçirir

Bebek pudrasının emici ve yumuşatıcı özelliği vardır. Ayağınız terlediyse veya fazla ayakta kalmaktan ağrıyorsa ayağınızın altına bebek pudrası dökün. Bebek pudrasının mucizelerinden haberdar olmaları için haberi arkadaşlarınızla paylaşın.

Kedi kumunun kötü kokusunu önler

Bebek pudrasını kedilerinizin kum kabının içerisine serpip kumuyla karıştırarak kötü kokuyu engelleyebilirsiniz. Ancak bu tip kimyasalların tüylü dostunuzun sağlığına zararlı olmadığından emin olun!

Egzama gibi cilt problemlerini yatıştırabilir

Egzama gibi cilt problemleri birçok kişinin yaşamını olumsuz etkiliyor. Özellikle egzamanın sebep olduğu kaşıntı şikayetinden kurtulmak için bebek pudrasından faydalanabilirsiniz. Ancak tabii ki yapacağınız en faydalı şey bir dermatoloji uzmanına görünmeniz olur.

Ayak şişkinliklerini azaltabilir

Topuklu ayakkabılar son derece şık ancak uzun süre giyildiğinde ayaklarda şişliğe neden olabilir. Bu yaygın sorundan kurtulmaksa çok basit. Giymeden önce topuklu ayakkabılarınızın tabanına biraz bebek pudrası serpin. Böylece ayaklarınızın su toplamasını önleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu